Verejne o politike

Čo je to moderný štát? Na čo ho potrebujeme? Ako sa v čase vyvíjal a menil? Emília Sičáková-Beblavá a Katarína Staroňová diskutujú o moci, verejnom záujme, profesionalizácii štátnej správy a byrokracii.

RSS »iTunes »

O papalášstve s Mirom Beblavým

08-02-2021

Do temných hlbín zneužívania verejnej funkcie sa ponoríme s autorom knihy Nová šľachta a spoluzakladateľom Ústavu verejnej politiky Miroslavom Beblavým. O poslancoch, ktorí miesto platenia pokuty zamávajú poslaneckým preukazom, primátoroch, ktorí okrem riadenia úrady sedia na ďalších siedmych stoličkách a aj o našej titulománii a plagiátorstve - je to papalášstvo, keď, slovami premiéra, to robí každý? V uvoľnenom rozhovore sa pozrieme na tie riešenia, ktoré máme, a tie, ktoré by sme mať mohli. Ako hovorí autor, riešenie nemusí byť beh na dlhú trať, stačí, keby sa našlo pár politikov, ktorí majú odvahu a chuť upratať si aj vo vlastných radoch. Moderuje Katarína Gažíková, študentka Ústavu verejnej politiky a editorka knihy Nová šľachta.

 

Categories | Uncategorized

Download

Filetype: MP3 - Size: 77.54MB - Duration: 33:53 m (320 kbps 48000 Hz)Smiley faceFrom the admin area you can customize this box. For instance you can add Widgets and Buttons


You can optionally disable the freebox if you don't need it.